Кращі сорти яблук

Джонаголд Декоста

Джонаголд Декоста — бельгійський яркочервоний клон сорту Джонаголд, який характеризується кращим забарвленням плодів, яке з’являється на 10-15 днів раніше порівняно з батьківською формою. Швидкоплідний, у плодоношення вступає на третій рік після садіння.
Дерево сильноросле, з широкоовальною кроною в молодому віці та кулястою (середньазагущеною) у період повного плодоношення. Скелетні гілки відходять від стовбура під широким кутом.
Кращі запилювачі: Айдаред, Глостер, Джонатан, Ельстар, Кокс Оранж Пепін, Чемпіон.

Дискавері

Дискавері - літній десертний сорт яблук. Дуже рано вступає в період плодоношення, плодоносить щороку.Плоди середніх розмірів,з шкіркою вкритою світлочервоним рум'янцем.
М’якуш кремовий, середньозернистий, середньої щільності, соковитий, ароматний, дуже доброго винно-солодкого смаку (4,7-4,8 бала)
Дерева середньорослі з широкопірамідальною середньозагущеною кроною. Високопродуктивний, скороплідний сорт. Плодоносить регулярно і сильно. 

 

Целесте

Целесте. Німецький клон сорту Дельберестіваль з інтенсивніше забарвленими плодами. Вже в рік посадки на дереві (підвіяв М26) зав'язалися два плоди, що свідчить про високу ськороплодності.
Дерево помірної сили зростання з широкопірамідальной среднезагущеною кроною. Відрізняється середньою стійкістю до парші і борошнистої роси, зимостійкість хороша.




Рубінола. Пізньозимовий сорт яблуні чеської селекції.
Дерево середньоросле, швидкоплідне, імунне до хвороб.
Плоди вище середніх розмірів, масою 180-250г, одномірні, сплюснуто-конічні, жовті, з інтенсивним червоним розмитим рум’янцем майже по всій поверхні. М’якуш кремовий, середньозернистий, середньої щільності, соковитий, ароматний, дуже доброго винно-солодкого смаку (4,7-4,8 бала)


Пінова

Пінова (Pinova) — сорт, отриманий у Німеччині у 1986 році за схрещування сортів Клівія і Голден Делішес.
Дерево середньоросле, з широкопірамідальною середньозагущеною кроною, доволі морозостійкі, високостійке до парші та борошнистої роси. Сприйнятливість до бактеріального опіку середня (Faby R, 1994). Цвіте в середньопізній строк. Диплоїд. Добре запилюється пилком сортів Ельстар, Гала, Глостер, Голден Делішес, Айдаред, Мелроуз, Чемпіон.



Хоней Крисп 

 Хоней Крисп. Зимовий сорт американської селекції. Дерева формують розлогу, незагущену крону, характеризуються високою зимостійкістю. Урожайність дуже висока.
Плоди крупні та дуже крупні 180-260 г, жовтого кольору з мраморно-червоним рум'янцем. М'якоть світло-жовта, хрустка, соковита, чудового кисло-солодклого смаку з легким ароматом.


 Райка

Райка- один з чеських сортів одержаний шляхом схрещення сортів Чемпіон і Катька. Дерево середньої величини, утворює посередньо розлогу крону з великою кількістю плодушок.Окрім генетичної стійкості до парші яблуні відрізняється також малим ураженням борошнистою росою. Сорт Райка дуже рано починає плодоносити, схильний до періодичності 

 Фуджі Кіку 8


Фуджі Кіку 8 – походить з Японії. Навідміну від інших клонів сорту Фуджі клон Фуджі Кіку 8 відрізняється кращим забарвленням плодів, яке з’являється 10-15 днів раніше порівняно з батьківською формою Для успішного вирощування вимагає подовженого вегетаційного періоду.





Топаз

Топаз – імуннний до парші чеський сорт. Виведений зі схрещування сортів «Ванда» ? «Рубін». Цей сорт набув широкого розповсюдження в екологічних садах Європи.
Дерево росте дещо сильно, але коли вступає в плодоношення ріст слабшає. Крона округла, дещо загущена з великою кількістю кільчаток. Має меншу здатність до оголення гілок ніж Рубін і Рубінола. 

Слава Переможцям

Слава Переможцям - сорт отриманий на Мліївській дослідній станції садівництва від схрещування в 1928 році сортів Папіровка і Макінтош. Районований з 1954 року і широко вирощується в усіх зонах України.
Дерево сильноросле, з широкоокруглою кроною. Досить міцні скелетні гілки нижнього ярусу відходять від стовбура під кутом 65—75%, верхні — 40—50°.


Папіровка

Папіровка — прибалтійський сорт народної селекції. Основний сорт ранньо-літнього строку достигання як у промислових насадженнях, так і в аматорських садах. Швидкоплідний. У плодоношення вступає на третій – четвертий рік після садіння.

Дерево середньоросле. В молодому віці росте інтенсивно й утворює овальну крону. У плодоносних дерев крона широкоовальна або округла, негуста. Скелетні гілки середньої міцності відходять від стовбура під кутом 40—60°. Зимо- та морозостійкість високі. Стійкість до парші та борошнистої роси середня.



Айдаред — сорт американської селекції. Отриманий у 1935 році від схрещування сортів Вагнер і Джонатан. Дерево середньоросле, з широкоовальною або округлою кроною. Міцні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом 35—80°, кінці їхспрямовані догори. Зимостійкість і сприйнятливість до парші середня, до борошнистої роси — вища за середню.





Десертний солодкаво-кислий сорт середнього періоду дозрівання. Зберігаються після збору бл. 2 місяців.
Плоди: великих розмірів (до 200 г) округло-конічної форми, жовтуватого кольору вкритого майже по всій поверхні оранжево-червоним рум'янцем. М’якоть жовтувата, соковита, десертного кисло-солодкого смаку.
Час дозрівання: середина серпня.
Витривалість: зимостійкий та хворобостійкий сорт.
Перший урожай: на 3-й рік після посадки.
Дерево: низькоросле, росте до 3,5 м.


Гала Міч 

Гала Міч – один із численних клонів сорту Гала, який уже 35 років широко вирощують у багатьох країнах. Сорт Гала отримано в 1957 році у Новій Зеландії. Сорт привернув увагу садівників, насамперед, раннім вступом у плодоношення, високою та регулярною врожайністю.